Logo
FCA

FCA sprzedało Magneti Marelli

Mike Manley przejął stery koncernu Fiat Chrysler Automobiles po Sergio Marchionne i rozpoczął proces restrukturyzacji koncernu. Jednym z pierwszych kroków jest sprzedaż firmy Magneti Marelli.

FCA FCA

FCA sprzedał firmę Magneti Marelli, co jest ważną informacją także dla polskiego rynku. Producent części samochodowych ma aż pięć zakładów w naszym kraju. Do tego dochodzi centrum szkoleniowe, co łącznie generuje przeszło 3 tysiące miejsc pracy. Magneti Marelli produkuje w naszym kraju całą masę części samochodowych między innymi do takich modeli, jak Jeep Renegade, Maserati Levante czy w końcu do Fiatów.

Magneti Marelli zostało kupione przez KKR&Co Calsonic Kancsei za kwotę 6,2 mld euro. Taka kwota była dla koncernu FCA atrakcyjniejsza opcją niż dochody z wejścia na giełdę. Od teraz firma ma nosić nazwę Magneti Marelli CK Holdings. Włosi zastrzegli sobie wieloletnie dostawy części dla swoich modeli. Zagwarantowano także utrzymanie produkcji we Włoszech. Tym samym nie wiadomo co z innymi placówkami marki. Cała umowa ma wejść w życie w przeciągu sześciu miesięcy.

2018-10-24 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
FCA sprzedało Magneti Marelli