Logo
Ford i Volkswagen

Ford i Volkswagen mogą zacieśnić współpracę

Ford i Volkswagen podpisały w połowie czerwca memorandum o nawiązaniu współpracy w zakresie tworzenia samochodów użytkowych. Obie marki chcą wspólnie rozwinąć swoją ofertę flotową, ale wygląda na to, że współpraca może pójść znacznie dalej.

Ford i Volkswagen Ford i Volkswagen

Amerykańskie media donoszą, że firmy prowadzą rozmowy o ewentualnym zacieśnieniu współpracy. Ford i Volkswagen miałyby zaangażować się we wspólne projekty w zakresie aut osobowych. Takie połączenie sił miałoby przynieść markom korzyści na poszczególnych rynkach. Volkswagen radzi sobie w USA znacznie słabiej niż Ford, a w Europie sytuacja jest odwrotna.

Współpraca miałaby podnieść notowania firm na rynkach, w których im nie idzie. Na razie nie zdradzono szczegółów przyszłej współpracy. Nie wiadomo do jakich sfer ograniczą się marki i czy zobaczymy wspólne samochody. Niedługo powinny się pojawić pierwsze konkretne zapowiedzi.

2018-10-22 - J. Kruczek

1

Komentarze do:
Ford i Volkswagen mogą zacieśnić współpracę

xsawierr 2018-10-23 09:34

Wszystko dobrze tylko czemu z tak hujową marką chce współpracować Ford ? Czy oni nie wiedzą że VW , Audi , Skoda i Seat to szmelc ?