Logo
Utah Motorsports Campus

Koncern Geely kupił amerykański tor wyścigowy Utah Motorsports Campus

Koncern Geely rozszerza swoje wpływy na świecie. Właśnie poinformowano, że chiński gigant zakupił amerykański tor wyścigowy Utah Motorsports Campus, który został otwarty w 2006 roku pod nazwą Miller Motorsports Park.

Utah Motorsports Campus Utah Motorsports Campus

Geely zakupiło obiekt od władz Tooele Country, które sprawowały pieczę nad torem od 2015 roku. Zakup dotyczył całego obiektu, co oznacza, że koncern stał się posiadaczem 4,4-milowego toru wyścigowego, toru do kartingu, trasy off-roadowej, toru skalistego, trasy rallycrossowej, całej infrastruktury i licznych budynków. Taki zbiór może stanowić idealną bazę testową dla samochodów marek należących do Geely.

Póki co nie są znane dokładne plany odnośnie obiektu, ale Geely zapowiada, że ma duże plany odnośnie Utah Motorsports Campus. Przede wszystkim koncern chce, aby pierwszy raz w swojej historii tor stał się obiektem przynoszącym zyski. Chodzi nie tylko o dochody dla samego koncernu, ale także wpływy dla całej okolicy związane z dobrym prosperowaniem obiektu.
Utah Motorsports Campus Utah Motorsports Campus
Geely zapowiedziało, że uhonoruje wszystkie kontrakty podpisane na użytkowanie toru w sezonie 2019. Część z nich może wymagać pewnych modyfikacji, ale koncern nie ma zamiaru przeszkadzać w organizowaniu zaplanowanych imprez. Pozostaje pytanie co ze szkołą jazdy Forda, która działa na obiekcie. Prawdopodobnie ta będzie musiała znaleźć sobie nowy dom. W końcu marketingowo jeżdżenie na obiekcie konkurencji nie jest najlepszym rozwiązaniem.

2018-11-13 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Koncern Geely kupił amerykański tor wyścigowy Utah Motorsports Campus