Logo
MOIA

MOIA - nowy klon Ubera z własnym minibusem

Startup MOIA  należący obecnie do Volkswagena zaprezentował koncept nowoczesnego elektrycznego minibusa. Auto nie jest tylko samodzielnym projektem, ale też pierwszym krokiem do stworzenia flot aut usługowych wzorem takich firm, jak Uber.

MOIA MOIA

Koncept zaprezentowano podczas imprezy TechCrunch w Berlinie. Pojazd posiada wnętrze z oddzielnymi fotelami dla wszystkich pasażerów oraz takimi dodatkami, jak ładowarki USB, lampki do czytania czy sieć WiFi. Bagaże można umieszczać obok kierowcy co ułatwia korzystanie z pojazdu.

Na razie nie zdradzono zbyt wiele szczegółów na temat specyfikacji. Wiemy, że minibus będzie napędzany silnikiem elektrycznym. Baterie mają zapewnić zasięg 300 km, a ich naładowanie do 80 procent zajmie 30 minut. Najważniejsze jednak, że MOIA planuje budowę flot wzorem Ubera. Pierwsza ma wystartować w Hamburgu do końca 2018 roku. Według założeń firmy do 2025 roku auta MOIA mają zastąpić milion pojazdów w Europie i USA. Na razie planowana jest flota 200 egzemplarzy na drogi Hamburga.
MOIA MOIA MOIA MOIA MOIA MOIA

2017-12-05 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
MOIA - nowy klon Ubera z własnym minibusem