Logo
Toyota i PSA

Toyota i PSA kończą wspólny projekt miejskich samochodów

Współpraca koncernów przy produkcji aut nie jest niczym nowym. Taki proceder pozwala na znaczne obniżenie kosztów projektu i wprowadzenia pojazdów na rynek. Od 2001 roku taka współpraca łączyła Toyotę i PSA.

Toyota i PSA Toyota i PSA

Oba koncerny wspólnie projektowały i produkowały miejskie modele Aygo, 108 i C1. Auta trzech marek powstają w czeskim Kolinie. Współpraca dobiega jednak do końca i ma zostać przerwana w zakresie miejskich modeli w 2021 roku. Francuskie media donoszą, że Toyota chce odkupić całe udziały w czeskiej fabryce. Po przejęciu zakończy się wspólny projekt miejskich modeli.

Zakończenie współpracy przy miejskich modelach nie oznacza całkowitego zerwania stosunków. PSA miałoby niedługo produkować dla Toyoty lekki samochód dostawczy. Prawdopodobnie miałaby to być japońska wersja Citroena Berlingo czy Opla Combo. Na razie ostateczne decyzje odnośnie budowy auta użytkowego nie zapadły, ale rozmowy trwają.
Toyota i PSA Toyota i PSA
W kwestii najmniejszych modeli w gamie Toyoty i marek PSA możemy się nie doczekać następców żadnego z aut. Małe hatchbacki tracą na popularności i po 2021 roku może już nie być sensu w sprzedaży takich modeli.

2018-11-26 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Toyota i PSA kończą wspólny projekt miejskich samochodów