Logo
Udelv Newton

Udelv Newton - autonomiczny, jeżdżący paczkomat

Firma Udelv zaprezentowała przy okazji targów CES swojego nowego autonomicznego vana. Model Newton powstał na bazie Forda Transita Connect, dzięki czemu jest bardziej konwencjonalny niż pierwszy van firmy.

 
Udelv nie zdradził na razie wielu szczegółów na temat modelu Newton. Poinformowano, że auto będzie dostępne z licznymi zabudowami wnętrza, co pozwoli go wykorzystać w wielu różnych branżach od dostaw ze sklepów spożywczych po transport części samochodowych czy mniejszych mebli.

Udelv Newton Udelv Newton

Pojazd będzie mógł rozwieźć maksymalnie 32 przesyłki i każdy z odbiorców będzie miał dostęp tylko do swojej paczki. W dużym skrócie Udelv Newton działa, jak mobilny paczkomat. Wraz z samochodem zadebiutuje specjalna aplikacja. Co więcej zaawansowany system dla operatorów pozwoli zdalnie kontrolować całą flotę vanów i w razie potrzeby przejmować nad nimi kontrolę.

Udelv Newton wykorzystuje technologię autonomicznej jazdy poziomu 4, więc może jeździć sam z prędkością do 96 km/h. Jeden van może obsługiwać obszar 1036 km kwadratowych. Udelv chwali się, że dokonało już przeszło 1200 dostaw autonomicznych w San Francisco. Firma podpisała też umowę z siecią Walmart na prowadzenie testowych dostaw na terenie Arizony.
Udelv Newton Udelv Newton Udelv Newton Udelv Newton

2019-01-09 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Udelv Newton - autonomiczny, jeżdżący paczkomat