Logo
Zotye Automobile

Zotye Automobile planuje debiut na rynku amerykańskim

Zotye Automobile zapowiedziało, że ma zamiar zostać pierwszą chińską marką sprzedającą auta w USA pod swoją nazwą. Producent nawiązał współpracę z HAAH Automotive Holdings i szykuje się do uruchomienia marki Zotye USA.

Zotye Automobile Zotye Automobile

Amerykańska baza firmy zostanie otwarta w kalifornijskim Lake Forest. Pierwszym modelem marki w USA ma być SUV. Sprzedaż rozpocznie się w 2020 roku o ile marka nie napotka po drodze na żadne problemy.

Póki co nie sprecyzowano jaki konkretnie model będzie dostępny na początku w USA. Przedstawicie HAAH zapowiedzieli, że marka pracuje nad kilkoma autami i ostateczna decyzja o tym, który model pierwszy zadebiutuje w USA zapadnie w trakcie końcowych prac nad modelami. Obecnie Zotye USA pracuje nad pozyskaniem partnerów wśród dealerów. Według doniesień amerykańskiej prasy już 20 dealerów nawiązało współpracę z marką.
Zotye Automobile Zotye Automobile
Sprawa Zotye Automobile jest dość ciekawa. Nie jest to najbardziej znana marka, a jeżeli ktoś ją kojarzy to z ataku klonów. To właśnie ten producent kopiuje na potęgę design europejskich maszyn. Jeżeli chce zaistnieć na rynku amerykańskim będzie musiał pokazać coś autorskiego.

2018-11-14 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Zotye Automobile planuje debiut na rynku amerykańskim