Logo
Renault EZ-Pro Concept

Renault EZ-Pro Concept - francuska wizja transportu przyszłości

Renault EZ-Pro Concept został przygotowany z okazji targów pojazdów komercyjnych w Hannowerze. Mamy tu do czynienia z kolejną ciekawą wizją przyszłości transportu.

 
Francuski producent przygotował autonomiczne pojazdy elektryczne, które w założeniu miałyby pomóc w sprawnym transporcie ludzi oraz towarów. Renault EZ-Pro Concept jest wersją towarową, zaś EZ-Go to pojazd osobowy. Ten drugi posiada jedynie przestrzeń dla pasażerów. W przypadku towarowego modelu producent pozostawił kabinę dla pracownika, który zajmuje się rozładunkiem i dostarczaniem przesyłek.

Renault EZ-Pro Concept Renault EZ-Pro Concept

Autonomiczne kapsuły mogą się poruszać samodzielnie bądź w kolumnach. Producent zapowiada szerokie możliwości personalizacji, co pozwoli dostosować pojazdy do konkretnych potrzeb. Przykładowo Renault EZ-Pro Concept może występować w formie pojazdu dostawczego z kurierem, ale też w formie jeżdżącego paczkomatu. W takim wypadku klient mógłby zamawiać przez aplikację pojazd z dostawą do siebie i wybierać go z oddzielnych kaset.

Póki co nie zdradzono informacji na temat napędu. Nie wiemy też czy koncern rozważa już wprowadzenie kapsuł na rynek. Być może Francuzi rozważają jakiś program testowy. Nie wykluczone jednak, że Renault EZ-Pro Concept pozostanie na razie w formie konceptu.
Renault EZ-Pro Concept Renault EZ-Pro Concept Renault EZ-Pro Concept Renault EZ-Pro Concept Renault EZ-Pro Concept Renault EZ-Pro Concept Renault EZ-Pro Concept Renault EZ-Pro Concept Renault EZ-Pro Concept Renault EZ-Pro Concept Renault EZ-Pro Concept Renault EZ-Pro Concept Renault EZ-Pro Concept

2018-09-19 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Renault EZ-Pro Concept - francuska wizja transportu przyszłości