Logo
Jetta

Volkswagen uruchomi w Chinach markę Jetta

Od dłuższego czasu krążyły plotki o planie Volkswagena na stworzenie taniej marki samochodów przeznaczonej na rozwijające się rynki. Okazuje się, że jeszcze w tym roku możemy faktycznie poznać nową markę spod skrzydeł niemieckiego koncernu.

Jetta Jetta

Chińskie media donoszą, że koncerny FAW-Volkswagen mają uruchomić na lokalnym rynku markę Jetta. Według zapowiedzi marka nosząca nazwę po popularnym sedanie szykuje już pierwsze modele. I tak na rynek chiński ma trafić Jetta VA3 będąca sedanem na bazie VW Jetty, Jetta VS5 bazująca na Seacie Ateca oraz Jetta VS7 oparta o Seata Tarraco.

Auta marki Jetta mają otrzymać własne logo i będą produkowane w chińskim Chengdu. Wybór pojazdów Seata do przebrandowienia nie będzie kolidowało z interesami hiszpańskiej marki bowiem ta nie jest obecna w Chinach. Co ciekawe Jetta ma celować w młodych klientów, dlatego postawiono na konstrukcje na bazie hiszpańskich crossoverów. Jednak Jetta kojarzy się w Chinach z taksówkami, więc marketingowcy koncernu będą mieli dużo pracy przy zmianie wizerunku.
Jetta Jetta Jetta Jetta

2019-02-13 - J. Kruczek

0

Komentarze do:
Volkswagen uruchomi w Chinach markę Jetta